TR  | EN  | DE
ETKİNLİKLER/DUYRULAR

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

‘’SHIRLEY’’
Sumru Yavrucuk'un tek kişilik komedi oyunu Shirley'nin ilk gösterimi 26 Haziran'da Gümüşlük Akademisi'nde... 

‘’SHIRLEY’’ günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan Shirley Valentine’nin öyküsüdür.  

Komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikâyesi olan ‘’Shirley’’ başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla hayat buluyor.

 26 Haziran’da Bodrum Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleşecek prömiyerinin ardından 28 Haziran’da Alaçatı’da başlayacak bir yaz turnesi ile seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. 
Londra’dan Bodrum’a uzanan bir özgürleşme hikâyesi…

Çekilmez hayatını mizah yoluyla eğlenceli hale getirmeye çalışan 42 yaşındaki Shirley bir zamanlar hayalleri, tutkuları, umutları olan bir kadındır. Toplumun ona yüklediği rollerin hepsini yerine getirmiş; çocuklarını büyütmüş, hayatını kocası ve çocuklarına adamış ancak kimseyi memnun edememiştir. Her günün birbirini tekrar ettiği, gençlik düşlerinden gün be gün daha da uzaklaştığı bu monoton hayatın içinde sıkışıp kalan Shirley, dertlerini, hayallerini, korkularını sadece mutfağın duvarıyla paylaşmaktadır. 
Bir gün duvar dışındaki tek  arkadaşı  Jane ona bir tatil hediye eder. Bu seyahat onun için yalnızca rotası Bodrum’a çevrilmiş bir tatil anısı olarak kalmayacak,  ruhunun yeniden dirilip kim olduğunu hatırladığı macera dolu bir yolculuğa dönüşecektir. 
SHIRLEY HAKKINDA

Willy Russelll'in Shirley Valentine adlı oyunundan "Shirley" ismiyle Türkçe’ye uyarlanan oyun tüm komedi unsurlarının, müziklerinin, seyirciye yaşattığı keyifli atmosferin yanı sıra  potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş, ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor. 

Tek kişilik müzikli bir komedi oyunu olan Shirley, ülkemizde başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla sahneleniyor. Oyundaki şarkılar Selmin Artemiz tarafından seslendiriliyor. Sayısız tiyatro ödülünün sahibi Yavrucuk,  Shirley’nin yönetmenliğini de üstlenirken, aynı zamanda oyundaki tüm karakterleri sahnede tek başına canlandırıyor. Tebdil-i Mekân Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından  sahneye taşınan oyunun çevirisi Evren Ercan, Dekor Tasarımı Nurdan Aliyazıcıoğlu, Işık Tasarımı ise Yakup Çartık tarafından gerçekleştirildi. 

Tiyatro literatürünün en başarılı kadın oyunları arasında anılan ve dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen ‘’Shirley’’, 26 Haziran’da Bodrum- Gümüşlük Akademisinde gerçekleşecek prömiyerinin ardından 28 Haziran’da Çeşme, 29 Haziran’da Bornova, 30 Haziran’da Karşıyaka seyircisiyle buluşacak  ve yaz turnesine devam edecek. 

Oyun, Ekim ayından itibaren İstanbullu tiyatro severlerle bir araya gelecek. 


Oyun Gün ve Saatleri:

26 Haziran 2015 Bodrum Gümüşlük Akademisi  SAAT: 21:30
28 Haziran 2015 Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu SAAT: 21:30
29 Haziran 2015 Bornova Açıkhava Tiyatrosu SAAT: 21:30
30 Haziran 2015 Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu SAAT: 21:30

 

Ebru Karaca
Tebdil-i Mekan Prodüksiyon Tiyatrosu
Etkinlik & Basın Sorumlusu

Tel: 05413458586- 02122456328

Biletler sahne gişeleri ve Biletix’de…
YORUMLAR
Kullanıcı Adı:
Yorum: