TR  | EN  | DE
ETKİNLİKLER/DUYRULAR

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

Gediz Akdeniz’le XIII. Kozmos’tan Kaos’a Atölyesi
13-14-15 Eylül 2019 
Gümüşlük Akademisi, BodrumAtölye programı dört alt çalışma etkinliği şeklinde planlanmıştır. Ayrıca atölye çalışmalarına konu ile ilgili sanat, edebiyat, sinema, siyaset bilimi ve felsefe alanlarından konuk konuşmacılar ve katılımcılar  katkıda buluanacaktır.

Atölye I: Kuantum Fiziği ve Nedensellik, Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Kuramı.

Atölye II: Sinemada; Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi, Jean Baudrillard ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Kuramı metaforları ve kritikleri. 

Atölye III: Romanda ve şiirde; Kaos Teorisi, Karmaşıklık Bilimi, Jean Baudrillard ve Kaotik Farkındalık Simülasyon Kuramı metaforları ve kritikleri. 

Atölye IV: Toplumsal hareketlerin protest niteliği ve mülteci hareketleri üzerinden Zuhur (Yeni Anarşi). 

Davetli Misafir Konuşmacılar:

Sonsuz bir Tekrar, Sonsuz bir Çeşitleme: Canavarlar, Işık Şahin
Kayıp Otobanda kaybolmak, Taner Tımarcı
Sanat ve Psikoz, Erkan Ertekin  


Konu ile ilgili tartışılacak örnek filmler: Dövüş Kulübü, Mavi Kadife, Kayıp Otoban, Bıçak Sırtı, Maç Sayısı, Miras, Paramparça Aşklar, Babil, Siyah Kuğu, Avatar, Casablanka, Sayko, Ben Madame Bovary Değilim, Osman Pazarlama, Şen Köfteci,  Kıyıda, Çırak, Mahalle, Ayakkabı ve Boğaz. 

Konu ile ilgili tartışılacak örnek romanlar ve şiirler: Araba Sevdası, Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat, Mai ve Siyah, Kürk Mantolu Madonna, Tutunamayanlar, Sessiz Ev, Kara Kitap, Benim Adım Kırmızı, Sevgili Arsız Ölüm, Buzdan Kılıçlar, Sürüklenme, Kitap-ül Hiyel, Yedinci Gün, Yedi Hariç, Kara Kefali ve Elde Var Sıfır. Ece Ayhan ve İlhan Berk şiirleri.**Önceden kayıt yaptırınız.

*Kayıt ve iletişim için:
info@gumuslukakademisi.org
www.gumuslukakademisi.org
0252 3944301
YORUMLAR
Kullanıcı Adı:
Yorum: