TR  | EN  | DE
ETKİNLİKLER/DUYRULAR

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

Simla Sunay’la Çocuk ve Mimarlık Atölyesi
Gümüşlük Akademisi-İstanbul’da Simla Sunay ile Harikalar Diyarına Mimari Bir Yolculuk
 
Mimar ve çocuk kitapları yazarı Simlâ Sunay; çocukları “mimarlığın” harikalarıyla buluşturuyor! Sunay’ın Gümüşlük Akademisi Arnavutköy tarafından, Çekmeköy’de Özel Ütopya Okulu’nda düzenlenen “Çocuk ve Mimarlık Atölyesi”; Mart ayında başlıyor!

Çocuklara küçük yaşlardan başlayarak sanatı, çok boyutlu ve görsel düşünmeyi sevdirmenin gerekliliğine inanan Simlâ Sunay; bu amaçla oluşturduğu Resim ve Öykü atölyelerinin yanına “Çocuk ve Mimarlık Atölyesi”ni de ekliyor. Gümüşlük Akademisi Arnavutköy tarafından düzenlenen bu ilginç atölye çocukları; farklı dönemlere, farklı ülkelere, farklı mimarlık anlayışlarına doğru renkli, öğretici, bilgilendirici ve eğlenceli bir yolculuğa çıkartıyor.

Labirent, mekân, taş, köprü, ağaç, park, deniz, köşk… Mimar Dedalus’dan Mimar Sinan’a, Mimar Antonio Gaudi’den mimar Seyfi Arkan’a, usta mimarların başyapıtlarından, eserlerinden, yapılarından örnekler… Çeşitli malzemelerle çizim, tasarım ve üç boyutlu uygulamaların yapılacağı “Simla Sunây’la Çocuk ve Mimarlık Atölyesi”nde; her hafta büyük bir mimarın ustalığında yeni tasarımlar yapılacak. Bu renkli olduğu kadar coşkulu atölye, çocuklara; sanat, renk, tasarım, düşünce ve yeniden üretme yolculuğunda harika zaman geçirme fırsatı sunacak.

Büyüklerin de kıskançlıkla bakacağı “Simla Sunây’la Çocuk ve Mimarlık Atölyesi”; 2 Mart 2014, Pazar günü başlayacak. 7-12 yaş arası çocukların katılımıyla, 4 hafta boyunca her Pazar günü 12:00-14.00 saatleri arasında, yalnızca çocuklara özel bir mekân olan Özel Ütopya Okulu’nda gerçekleşecek.


Bilgi için: simlasunay@gmail.com - 0 532 491 46 21

Adres: Özel Ütopya Okulu
Çekmeköy Merkez Mah. Çavuşbaşı Çekmeköy Yolu 
Durmuşoğlu Caddesi Candan Sok. No:15 
Çekmeköy İstanbul
http://www.utopyaokullari.com/

Kayıt için: info@gumuslukakademisi.org
www.gumuslukakademisi.org
Tel: 0554 345 2991

Program:
Çocuk ve Mimarlık Atölyesi
Düzenleyen: Gümüşlük Akademisi
Yürüten: Simla Sunay

2 Mart 2014-23 Mart 2014
(4 Hafta)
Pazar günleri, sa: 12.00-14.00
(7-12 yaş)

Yer: Özel Ütopya Okulları, Çekmeköy, İstanbul


1. “Labirent” Mimar Dedalus (2 Mart 2014)
 Konu:
Labirent üzerinden, mekân ve dış mekân kavramları… İlk yapılar nasıldı? Mimarlar ne yapar? Nasıl çalışırlar? Yardımcıları kimlerdir? Uygulama: Strafor köpükle labirent yapımı.  

2. “Taş Benim Ustamdır” Mimar Sinan’ın Köprüleri (9 Mart 2014)
Konu: Mimar Sinan kimdir? Yapılarından örnekler.  
Uygulama: Köprü tasarımı

 3. “Ağaç Benim Ustamdır” Mimar Antoni Gaudi (16 Mart 2014)  
Konu: Mimar Antoni Gaudi kimdir? Yapılarından örnekler.
Uygulama: Çocuk parkı tasarımı  

 4. “Deniz Benim Ustamdır” Florya Köşkü-Mimar Seyfi Arkan (23 Mart 2014)
Konu: Göl ve Deniz üstünde yapı nasıl yapılır? Mimar Seyfi Arkan kimdir? Yapılarından örnekler. Florya Köşkü’nün özelliği nedir? Modern Mimarlık kavramı… Le Corbusier kimdir?
Uygulama: Su üstünde ev tasarımı---------------------------

Simla Sunay
Yüksek mimar, çocuk kitapları yazarı ve eleştirmeni… Remzi Kitap Gazetesi’nde Güneşli Kütüphane adında bir köşesi var. Dağ Kaşındı(Tudem Yayınları) ve Yürüyen Çınar(Remzi Kitabevi) adında iki resimli öykü kitabı ve Güneşten Sarı Baldan Tatlı ve Kafrika’nın Gölgeleri(Tudem Yayınları) adlarında iki romanı var. İyi Kitap dergisine yazıyor… Ayrıca İstanbul’da çocuklarla kent bilinci atölyeleri yürütüyor. Serbest mimarlık yapıyor… Eşi ve iki oğluyla beraber Çengelköy’de yaşıyor.
Daha fazlası için:  http://www.simlasunay.com


YORUMLAR
Kullanıcı Adı:
Yorum: